תשואה גבוהה

איך מבטיחים תשואה גבוהה בסיכון נמוך?

השילוב בין תשואה גבוהה וסיכון נמוך הוא הגביע הקדוש של עולם ההשקעות ושוק ההון. כל משקיע רוצה מטבע הדברים להשיג מקסימום רווח במינימום זמן, תוך כדי שהוא מצמצם ככל האפשר גם את רמת הסיכון הנדרשת ממנו. השאלה היא האם יש פתרון קסם שרלוונטי לכל המשקיעים, ואיך אפשר בכל זאת למצוא את דרך המלך.תשואה גבוהה

אי אפשר להבטיח בצורה אבסולוטית תשואה גבוהה בסיכון נמוך, אבל יש בהחלט מספר עקרונות שיכולים לסייע. העיקרון הראשון הוא בחירת אפיק השקעה שמתאים למאפיינים האישיים. אם הנטייה שלכם היא להשקעות סולידיות ותשואה בטוחה לטווח בינוני וארוך, ישתלם לכם לפתוח עסק או להשקיע בנדל"ן. לעומת זאת, אם אתם מחפשים תשואה גבוהה באופן מיידי ולא מפחדים לקחת את הסיכון – דווקא השקעה במניות, אופציות ואגרות חוב תגרום לכם סיפוק.

שנית, עליכם להכיר את ההיבט הכלכלי מאחורי תשואה גבוהה. התשואה מייצגת בסופו של דבר רק את היחס בין שווי ההשקעה בנקודות זמן שונות. אם תדעו לזהות את הנקודות הללו תוכלו גם להגדיל את הסיכוי לקבלת תשואה גבוהה.

חישוב תשואה עם אנשי מקצוע

רוב המשקיעים הפרטיים והמוסדיים לא מסוגלים להבטיח לבדם תשואה גבוהה בסיכון נמוך. האמת היא שהם גם לא צריכים לעשות זאת, בגלל שיש אנשי מקצוע שזה התפקיד שלהם. חישוב תשואה עם אנשי מקצוע חוסך חלק ניכר מעוגמת הנפש ומצמצם בעשרות אחוזים את רמת הסיכון. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום ההשקעות, לתאם פגישת ייעוץ ללא התחייבות ולקבל המלצות על יועצים מנוסים.

עליכם להכין היטב את שיעורי הבית ואת התשתית לקראת השקעות. בדקו מה יניב לכם תשואה שמתאימה לצרכיכם ולא תתחרטו. במילים אחרות, עליכם לעקוב גם בזמן אמת אחר השינוי בערך ההשקעה. אתם צריכים להבין שהשינוי יכול לנבוע ממקורות שונים ולהיות צפוי לגמרי או בלתי צפוי בעליל. השינוי נגרם בין היתר בגלל סיבות כמו ריביות, רווחים נקיים מהעסק, רווחי הון וכן הלאה. ככל שתהיו יותר מעורבים וחדים כך גם תוכלו להבטיח תשואה גבוהה בסיכון נמוך.