השקעות נדל"ן

היתרונות של השקעות נדל"ן

נכסי נדל"ן נחשבים אפיק סולידי ויציב להשקעות. לרוב מדובר על רכישת מגרש, דירה, בית, בניין מגורים או משרדים, מחסנים ושטחים לצורך יצירת הכנסה שוטפת מדמי שכירות, או לחילופין לטובת יצירת רווח הון בזכות עלייה בערך הנכס. בישראל נחשבות השקעות נדל"ן לאפיק אטרקטיבי גם בגלל פערים משמעותיים בין הביקוש להיצע.  פערים אלו גורמים לעלייה עקבית של מחירי הנדל"ן כבר מספר שנים ברצף, בתהליך שלפי כל ההערכות לא אמור להסתיים בעתיד הנראה לעין.

 

השקעות נדל"ן

 

מלבד הביקוש שעולה יחד עם הגידול באוכלוסייה, השקעות נדל"ן אטרקטיביות בגלל הריבית הנמוכה על המשכנתאות. הריבית הזו הופכת גם אנשים פרטיים עם הון עצמי מינימאלי למשקיעים פוטנציאליים בנדל"ן. מעבר לכך, התשואה מההשקעה נפרסת לאורך שנים רבות והבנקים מעדיפים השקעות בנכסים לא ניידים מאשר באפיקים אחרים. ההשקעה מניבה תשואה בכל חודש וניתן להשתמש בה גם לטובת אפיקי חיסכון והשקעות נוספים.

המלצות על השקעות נדל"ן

יש כמה סוגים בולטים של השקעות נדל"ן. חלק מהמשקיעים מעדיפים לקנות דירות תמורת תשואה נמוכה אבל עם פוטנציאל גבוה לעלייה בערך הנכס, לעומת משקיעים שבוחרים לקנות אדמות להשבחה או לבנייה. משקיעים אחרים מצטרפים לקבוצות רכישה כדי לחסוך בהוצאות ולצמצם את הסיכון, ויש משקיעים שהופכים במהירות ליזמים של פרויקטים בענף הבנייה. ההמלצה העקרונית בהקשר הזה היא לבחור באפיק השקעה שעולה בקנה אחד עם המאפיינים האישיים.

כל השקעה בנדל"ן צריכה להישקל בכובד ראש ועל סמך נתונים מבוססים. נדל"ן הוא תחום מורכב מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר בגלל השינויים הרגולטוריים והמאמצים להוריד את מחירי הדירות. גם לידע, לקשרים ולניסיון קודם יש השפעה ישירה על האטרקטיביות של עסקאות נדל"ן ועל התשואה.

מומלץ לבצע השקעות נדל"ן בשיתוף עם אנשי מקצוע שמחזיקים בידע הנדרש. אפשר לערב בתי השקעות, יועצי נדל"ן, מתווכים, עורכי דין עם התמחות במקרקעין וכל מי שעוקב מקרוב אחר התחום. כך ניתן לנקוט משנה זהירות כדי להגן על ההשקעה, אך מצד שני גם למקסם אותה לרמת הרווחיות הגבוהה ביותר ולהפיק ממנה תועלת גם ביחס לאפיקי השקעות אחרים.